Fatih Güner

Fatih Güner

Stresten, endişeden, paradan, patrondan uzak. Ailem ve arkadaşlarımla birlikte yaşıyorum ve sevdiğim işi yapıyorum. 2010 yılından bugüne kurumlarda, üniversitelerde ve özel etkinliklerde 300’den fazla konuşma yaptım ve 50.000’den fazla kişiye bilgi ve deneyimimle dokundum.

KAZANDIRAN ONLINE EĞİTİM PROGRAMLARI TASARLAYIN »

Büyük işler, büyük insanları değil yapılmayı bekliyor.

Her gün bizi işimizden ve hedeflerimizden alıkoyan irili ufaklı birçok gereksiz detay ile uğraşıyoruz. Sahip olduğumuz en değerli para biriminin zaman olduğunu anlamaya ihtiyacımız var. Günlük alışkanlıklarımızı gözden geçirmeye, hayatımızı zamanla optimize etmeye ihtiyacımız var.

Ben yaşama dair hayallerimi emekli olduğumda değil, şimdi gerçekleştirmek istiyorum. Zamanımızı daha iyi kullanabilmek için hayatımızdaki yükleri atmaya ihtiyacımız var.

Her sabah uyandığımda başucumdaki akıllı telefonumu elime alıp sosyal medyaya göz gezdirerek yatak tembelliği yapmayı red ediyorum. Uyanıp kendimizle ilgilenmeye ve mutlu bir güne başlamaya ihtiyacımız var.

Gazeteleri okuyup gündemi takip etmeyi, gündemle ilgili gelir geçer yorumları ve analizleri okumayı red ediyorum. Bizi geleceğe hazırlayacak öğretici kaynaklara ihtiyacımız var.

Potansiyelinizi ve sınırlarınızı keşfetmeniz ve müthiş işler başarmanız, yeteneklerinizi keskinleştirmeniz, cesur riskler almanız ve egonuzu kenara koymanızı gerektiriyor. İhtiyaç duyduğumuz her an kolektif bilgi yoğunluğuna erişme fırsatımızın olduğu ve bu bilgi yoğunluğu ile disiplin ve çalışkanlığı birleştirerek yapabileceğimiz şeylerin sınırının olmadığı zamanlarda yaşıyoruz. Dönüp aynaya bakmak ve hayatımızın hangi noktasında olduğumuzu anlamaya çalışmak bu kadar zor olmamalı!

Potansiyelimizi anlamak ve hayatın bize geçmişte kurduğu tuzaklardan kaçınabilmek için atmamız gereken ilk adım aynada kendimize bakmak.

Bu e-posta listesi işte bu noktada devreye giriyor.

Bence büyük işler büyük insanları değil, yapılmayı bekliyor.

Fatih Güner